Kto sme?

Optická sieť Malá Ida - moderná komunikačná sieť

V dobe pomalých, drahých a časovo obmedzených dial-up pripojení, priniesla do Malej Idy firma Alternet (vtedy ešte pod názvom ecce) rýchly a časovo neobmedzený internet. Pripojenie bolo najprv realizované bezdrôtovou Wi-Fi technológiou v pásme 2.4 GHz, neskôr bolo zmodernizované s použitím technológie AirMax v pásme 5 GHz, ktorá umožňuje poskytovať pripojenie s vyššou rýchlosťou aj kvalitou.

Dopyt obyvateľov po ešte rýchlejšom internete, digitálnej televízii, telefonovaní, kamerových systémoch a systémoch pre inteligentné domy viedol k návrhu optickej siete, ktorá má do Malej Idy priniesť najvyššiu úroveň telekomunikačných služieb, aká je v súčasnosti dostupná.

Práce na projektovaní a realizácii siete začali v roku 2014 a prvá etapa výstavby prebehla v roku 2017. Optická sieť je už dostupná v novej lokalite Panský les II - Za Berekom, a na Tulipánovej, Bukoveckej, Školskej a časti Hlavnej ulice. V júli 2018 sme výrazne zmodernizovali a zrýchlili aj bezdrôtovú sieť, ku ktorej vás radi pripojíme všade tam, kde ešte nie je dostupné pripojenie cez naše optické káble.

Optická sieť Malá Ida - od firmy Alternet

Alternet je slovenská telekomunikačná firma. Služby sme začali poskytovať v roku 2003 pod názvom ecce, s.r.o., v roku 2009 sme sa premenovali na Alternet. Pôvodné poskytovanie internetového pripojenia v mestách a obciach košického kraja sa postupne rozšírilo aj o telefonovanie a digitálny prenos televízie, ktoré poskytujeme prostredníctvom našich dcérskych firiem IPfon s.r.o. a RegioTV s.r.o.

Alternet je zakladajúci člen Telekomunikačnej únie Slovenskej republiky (TÚSR), združenia telekomunikačných operátorov Slovenska.